Ako začať s cudzím jazykom

Ľudia sa boja nerozumieť. Preto existuje prirodzená potreba učiť sa cudzie jazyky. Avšak pri tejto snahe sa často stáva, že sa naučíme päť základných slovíčok a už sa ich nechceme pustiť. Niet divu. Niekedy sa nám možno zdá, že je to ako šlapanie do kopca. Ale nemusí to tak byť. 

Jazykový mentoring prináša do tejto problematiky nový pohľad. Cieľom tejto metodiky je priniesť jazyk bližšie k študetovi a efektívne ho navygovať k jeho cieľom. Pritom je piliérom  presvedčenie, že každý študent si zaslúži osobitný prístup a osobitné metódy. 

Jeden zo spôsobov ako prísť s jazykom do kontaku je pozeranie filmov. Je veľmi prospešné zapnúť si aj titulky, avšak aj tie musia byť v cudzom jazyku. Takýmto spôsobom sa nielenže stretávame s reálnym hovoreným jazykom , ale trénujeme si počúvanie, slovnú zásobou, výslovnosť a vďaka titulkom, aj gramatiku. Vyzuál nám rád objasní kontext diana vo filme, aby sme neboli úplne stratení. Počas takéhoto učenia naša myseľ nasiakne nové slovíčka a ešte si aj pozrieme nový film. 😉

Keď sa učíme cudzí jazyk v preplnených triedach, chýba tomu istá individualita. Zažiť si rozhovor jeden na jedného v cudzom jazyku sa zdá možno nemožné. Avšak existujú možnosti , ktoré nám umožňujú precvičiť si naše súčastné schopnostia nabrať nové. Funguje to asi tak, že ideme online (napr. Facebook skupiny, alebo penpal stránky) a nájdeme niekoho kto je ochotný precvičiť si s nami konverzáciu. Pošleme správu a čakáme na odpoveď. Ak odpoveď dostaneme (Huráá), tak sme si práve našli niekoho, kto nás posunie ďalej na našej ceste. 

(Určite by sme mali mať na pamäti, že sa stretávame s niekym neznámim a nemali by sme zdieľam citlivé informácie ako naše meno, číslo účtu a podobne.)

Treba pripomenúť, že každému pasuje niečo iné. Dôležité je nájsť to čo funguje práve pre mňa zamerať sa na to. Zábava, to je alfou aj omegou jazykového mentoringu. Akonáhle si k jazyku vytvoríme náklonnosť, tak sa šlapanie do kopca zmení na rovinku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *